Óvodai-és iskolai segítő részmunkaidős állás

A Mezőcsáti Kistérség Humánszolgáltató Központ az EFOP-3.2.9-16 Óvodai-és iskolai szociális segítés pályázat keretein belül óvodai-és iskolai szociális segítő munkatársat keres.

Foglalkozás jellege:

6 órás részmunkaidő, határozott idejű jogviszony (2018. 10. 01 – 2018. 12. 31)

Munkavégzés helye: 3450 Mezőcsát, Hősök tere 24.

Feladatok

A gyermekeknek,  a gyermekek  családjának és az intézmény pedagógusainak nyújt támogatást az által, hogy:

  • Segíti a gyermekeket a korának megfelelő, a tanulmányi kötelezettségei teljesítéséhez, a nevelési-oktatási intézménybe való beilleszkedéséhez szükséges kompetenciái fejlesztéséhez
  • Segíti a gyermekek tanulmányi kötelezettségeinek teljesítését akadályozó tényezők feltárását és megoldását.
  • Segíti a pályázatban bevont iskolákban és óvodákban a gyermekvédelmi felelős feladatai.
  • Segíti a gyermek családját és a pedagógust a gyermek szükségleteik felismerésében és figyelembevételében, a gyermek veszélyetetettségének megelőzésében, a már kialakult veszélyeztetettség megszüntetésében
  • Segíti a gyermek családját, a gyermek iskolai életét érintő kérdésekben, valamint nevelési problémák esetén a gyermeket és a családot a közöttük lévő konfliktus megoldásában.
  • Az iskolai közösség erősítése érdekében a közoktatási intézményben különböző közösségi és családi szabadidős, kulturális programjainak szervezésében, lebonyolításában való aktív részvétel

Feltétel

  • A szociális munkát ellátó személynek a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 15/1998. (IV. 30.)NM rendelet 2. sz. melléklet II. része alapján  az óvodai és iskolai szociális segítő az alábbi munkakörökkel tölthető be: felsőfokú szociális szakképzettség, iskolai szociális munkás, család- és gyermekvédő tanár, család- és gyermekvédő pedagógus, család- és gyermekvédelem szakos pedagógus, ennek hiányában gyermek- és ifjúságvédelmi tanácsadó oklevéllel rendelkező: nevelőtanár, pedagógus, pedagógiai előadó, pszicho-pedagógus, gyógypedagógus.
  • Magyar állampolgárság
  • 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretetek (MS Office)

Előnyt jelent

  • Család-és gyermekjóléti központnál vagy szolgálatnál szerzett tapasztalat, gyakorlat
  • B kategóriás jogosítvány, saját gépjármű használata, helyismeret

Elvárt kompetenciák

  • Önálló munkavégzés, nyitott pozitív személyiség, alkalmazkodóképesség, rugalmasság, adminisztrációban való pontosság, megbízhatóság, együttműködési képesség.

Illetmény, juttatások

  • Az illetmény megállapítása és juttatása: Bruttó 200.000 Ft/hó

Postai úton a pályázatnak a Mezőcsáti Kistérség Humánszolgáltató Központ címére történő megküldésével (3450 Mezőcsát, Hősök tere 24. )

Elektronikus úton: human@mezocsat.hu címen keresztül.

Személyesen: Kallóné Szilvási Zita, 3450 Mezőcsát, Hősök tere 24. Telefon: 06/49/552-005, 06/30/636-9761

Bővebb információ…

  • Tapasztalat Kevesebb, mint egy év
  • Végzettség Főiskola
  • Nyelv Magyar
  • Ez a hirdetés lejárt!